English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
سال 95؛ سال بهره‌برداری آزمایشی خط 2 قطارشهری مشهد

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: 4.5 کیلومتر از فاز شمالی خط 2 قطارشهری در بولوار طبرسی اواخر سال 95 به بهره‌برداری آزمایشی می‌رسد و بهره‌برداری آزمایشی کل این خط در 15 فروردین‌ماه 96 صورت خواهد گرفت.

به گزارش اداره روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز در خصوص عملیات اجرایی خط 2 قطارشهری مشهد افزود: طبق برنامه زمانبندی شده، امیدواریم تا پایان مهرماه جاری، دستگاه TBM به ایستگاه میدان سعدی برسد ضمن اینکه در کنار تاخیرات عملیات اجرایی ایستگاه میدان شهدا و سه‌راهی اتصال خطوط واقع در ابتدای خیابان دانشگاه به صورت 24 ساعته در حال اجراست تا عملیات اجرایی هر چه زودتر به اتمام برسد.
وی تصریح کرد: 2هزار و 500 تن ریل خط 2 قطارشهری شهریور ماه وارد مشهد می‌شود تا عملیات ریل‌گذاری فاز شمالی آن به اتمام برسد و بقیه مسیر به تداوم ریل آن تامین می‌شود و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد یادآور شد: ایستگاه‌ها، نوع نامگذاری، المان‌گذاری، نمازخانه و سرویس بهداشتی موارد مطروحه در پیوست فرهنگی خط 2 قطارشهری لحاظ شده است که برای اجرایی کردن آن جلسات متعددی با معاونت فرهنگی شهرداری صورت گرفته و به نتایج خوبی رسیده‌ایم.
کیامرز خاطرنشان کرد: کارگروه ویژه‌ای روی اسامی، موضوعات فرهنگی ایستگاه‌ها و... کار می‌کند، در کنار آن پیوست اجرای عملیات عمرانی بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاء است و آبان‎‌ماه سال جاری معماری ایستگاه‌ها آغاز خواهد شد.
وی در ادامه گفت: سرویس بهداشتی و نمازخانه دو معضل بزرگ در متروها است چرا که هزینه‌های پمپاژ بسیار بالایی داراست و دارای صرفه اقتصادی نیست لذا تفاهمی با شهرداری مشهد منعقد شده که مانند خط یک قطار شهری، ورودی ایستگاه‌ها شامل سرویس بهداشتی عمومی باشد تا معضلات و مشکلات برطرف شود.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در خصوص اقدامات فرهنگی در قطار شهری تصریح کرد: براساس هماهنگی با معاونت فرهنگی و اجتماعی مقرر شد که در شعاع 100 تا 200 متری از ایستگاه اگر مسجد وجود داشت ایستگاه نیازی به نمازخانه ندارد ولی اگر مسجد وجود نداشت، نمازخانه تعبیه شود تا در ایستگاه‌ها هم نمازخانه و مسجد داشته باشیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 تير 1394
تعداد بازدید : 914

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.