English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
آغاز انتقال دستگاه حفار مکانیزه به خط 3 قطارشهری مشهد

 رییس شورای اسلامی‌شهر مشهد گفت: در پروژه خط 2 قطار‌شهری باوجود عقب‌ماندگی از برنامه زمان‌بندی، کم‌کاری دیده نمی‌شود و پیمانکار با تمام توان درحال تلاش است.

به‌گزارش روایط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد و به نقل از روزنامه شهرآرا، محسن انتظاری‌هروی در حاشیه بازدید اعضای شورای اسلامی‌شهر مشهد از روند پیشرفت پروژه خط٣ قطار‌شهری، اظهار کرد: احداث خط٢ قطارشهری مشهد، پروژه بسیار بزرگ و با‌اهمیتی است؛ لذا باید براساس برنامه‌ زمان‌بندی ارائه‌شده توسط مشاور، اجرا و به بهره‌برداری برسد.
وی افزود: براساس گزارشی که مهرماه ازسوی شرکت قطار‌شهری مشهد به شورای شهر ارائه شد، پروژه خط٢ قطار‌شهری به دلایل مختلف حدود ١۶ درصد از برنامه زمان‌بندی خود در بخش‌های تجهیزات و مهندسی سازه عقب است.
رییس شورای اسلامی‌شهر مشهد گفت: برای پیگیری موضوع عقب‌ماندگی پروژه خط٢ قطار‌شهری از برنامه زمان‌بندی، کمیته‌ای هفت‌نفره در شورای اسلامی‌شهر مشهد تشکیل شده است و موضوع از این طریق دنبال می‌شود.
وی با بیان اینکه مقرر شده شرکت قطار‌شهری مشهد برنامه جبرانی برای عقب‌ماندگی پروژه خط٢ را به این کمیته ارائه کند، ابراز کرد: برخی عقب‌ماندگی‌ها در اجرای پروژه‌های عمرانی، ناشی از کم‌کاری و برخی هم به دلایل طبیعی اتفاق می‌افتد که البته در پروژه خط٢ قطار‌شهری مشهد کم‌کاری دیده نمی‌شود و پیمانکار با تمام توان درحال تلاش است.
انتظاری‌هروی گفت: با ورود تجهیزات و واگن‌های خط‌ 2 قطار‌شهری مشهد، بخشی از عقب‌ماندگی این پروژه از برنامه‌ زمان‌بندی جبران می‌شود.
وی با بیان اینکه این پروژه با آغاز فعالیت دوره چهارم شورا و مدیریت جدید شهری از رکود خارج شد، ابراز کرد: تاکید شورای اسلامی‌ شهر بر اتمام پروژه خط٢ قطارشهری طبق برنامه زمان‌بندی است؛ چراکه هر یک درصد عقب‌ماندگی، بهره‌برداری از این پروژه را به تاخیر می‌اندازد که قابل قبول نیست.
وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حدود ١٠٠ تا ١۴٠ نفر در هر یک از ایستگاه‌های خط٢ قطارشهری مشهد درحال فعالیت هستند که البته مقرر شده تا در برخی ایستگاه‌ها فعالیت‌های عمرانی در سه شیفت کاری و به‌صورت ٢۴ساعته ادامه داشته باشد.
رییس شورای اسلامی‌شهر مشهد ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، پروژه خط٢ قطارشهری مشهد در ابتدای سال٩۶ به بهره‌برداری خواهد رسید؛ اما با‌این‌حال برای رفاه حال شهروندان و رفع بخشی از مشکلات ترافیکی، مقرر شده تا فاز نخست این پروژه شامل چهار ایستگاه به طول پنج کیلومتر در خرداد‌ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی تامین منابع مالی مورد‌نیاز را موضوعی مهم در اجرای پروژه خط٢ قطارشهری برشمرد و بیان کرد: از شهروندان معزز مشهد تقاضا دارم تا با پرداخت بموقع عوارض شهرداری و بدهی‌های معوق خود، خادمانشان را در شورای شهر و شهرداری مشهد درجهت اجرای پروژه‌های زیرساختی نظیر خطوط قطارشهری یاری کنند.
انتظاری‌هروی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی هم بیش از دوهزارمیلیارد تومان به شهرداری مشهد بدهی دارند که متاسفانه هنوز پرداخت نشده است. اگر این مطالبات مدیریت شهری وصول شود، قطعا با اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر، شاهد ارتقای سطح خدمت‌رسانی به شهروندان و زائران خواهیم بود.
۴٠٠میلیارد تومان برای راه‌اندازی ۵کیلومتر از خط 2
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد نیز در حاشیه این بازدید، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ها، پنج کیلومتر از خط٢ قطار‌شهری مشهد تا خرداد سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید که برای تحقق این مهم، به حدود 400میلیارد تومان اعتبار طی 6 ماه آینده نیاز است.
کیانوش کیامرز افزود: در‌حال‌حاضر فاز یک خط٢ قطارشهری مشهد شامل پنج کیلومتر ابتدای جبهه شمالی این پروژه در محدوده بولوار طبرسی حدود ۶درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تمام تلاش ما بر این است تا خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
وی با بیان اینکه پروژه خط٢ قطار‌شهری مشهد درمجموع ۵١درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: در ماه‌های اخیر تلاش‌های بسیاری برای عقب‌ماندگی ١۶درصدی احداث خط٢ قطارشهری از برنامه زمان‌بندی انجام گرفته است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای بهره‌برداری از این پروژه تا نیمه نخست سال٩۶ ابراز کرد: برای اجرای کامل پروژه خط٢ قطار‌شهری مشهد و آغاز بهره‌برداری از آن به هزارودویست‌میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
وی از آغاز انتقال دستگاه حفار مکانیزه جبهه جنوبی خط٢ قطارشهری به خط٣ خبر داد و گفت: با توجه به اتمام حفاری جبهه جنوبی این پروژه و رسیدن دستگاه حفار به ایستگاه سعدی طی ماه‌های گذشته، اقدامات لازم برای جداسازی قطعات این دستگاه برای انتقال به خط٣ درحال انجام است.
 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 7 آذر 1394
تعداد بازدید : 849

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.