English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
نوبخت:16کیلومتر خط قطار شهری در دو سال گذشته در مشهد احداث شده است

معاون رئیس جمهور گفت:در طی دوسال گذشته16 کیلومترخط قطارشهری در شهر مشهد احداث شده است که این نشان از همدلی استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد دارد.

  محمدباقر نوبخت صبح امروز در بازدید از توسعه خط یک قطار شهری مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طی دو سال گذشته اقدامات بسیار قابل قبولی در حوزه قطار شهری مشهد با همکاری دولت، استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد انجام شده است.

وی افزود: در طی دو سال گذشته 16 کیلومتر خط قطار شهری در شهر مشهد احداث شده است که این نشان از همدلی استانداری و شهرداری مشهد دارد.

نوبخت بیان کرد: شهرداری و استانداری خراسان رضوی هماهنگی خوبی داشتند و توسعه خط یک قطار شهری مشهد نشان از این هماهنگی است، خوشبختانه با همت دولت و شهرداری مشهد 16 کیلومتر خط مترو در شهر مشهد احداث شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: در برنامه ششم حمل و نقل عمومی به‌ویژه ریل، توسعه بیشتری در نظر گرفته شده و امروز این عملکرد 16 کیلومتر و مساعدت‌های دولت و شهرداری سبب توسعه ریلی در شهر مشهد شده است.

وی ادامه داد: برای تکمیل پروژه خط یک قطار شهری مشهد ارقامی تخصیص داده شده و برای تکمیل این اعتبارات و افزایش مصوبه‌ای که برای قطار شهری مشهد داریم برای بودجه 95 نیز اقدام می‌کنیم، توافقاتی نیز با شهرداری مشهد نیز در این ارتباط داشته‌ایم.

رئیس مدیریت و برنامه‌ریزی اظهار کرد: از استان خراسان رضوی نیز خواستم تا پروژه‌های شهرداری را پیگیری کند تا با همکاری بیشتر، زائران و مجاوران حرم رضوی از خدمات بیشتری استفاده کنند.

وی با اشاره به سهمی که برای حمل و نقل عمومی و به‌ویژه ریلی در بودجه سال 95 در نظر گرفته شده است، تشریح کرد: شهرداری مشهد به صورت ممتاز از آن استفاده می‌کند و امروز نیز به این توافق رسیدیم که در قراردادهای دو جانبه هر رقمی که نظر شهرداری مشهد است ملاک عمل قرار گیرد و هر رقمی که شهرداری نیاز دارد بیان کند و ما امیدواریم تخصیص دهیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 5 دي 1394
تعداد بازدید : 834

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.