English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
مشهد اولین شهر کشور است که مترو را به فرودگاه میرساند

 مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: با افتتاح مشیر توسعه خط یک قطار شهری، مشهد اولین کلان‌شهر ایران است که حمل و نقل ریلی را به فرودگاه متصل می کند.

مهندس کیانوش کیامرز که باخبرنگار روزنامه شهرآراگفتگو می کرد اظهار داشت: در حال حاضر دو ایستگاه موجود در مسیر توسعه خط یک که از ایستگاه غدیر تا فرودگاه مشهد اجرا شده است، در حال تکمیل بوده و مشهد اولین شهری کشور است که قطار شهری را به فرودگاه
می‌رساند.
وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، مراسم بهره‌برداری رسمی از این مسیر ١٢‌بهمن برگزار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد می‌افزاید: البته شهرداری تهران نیز در حال اجرای پروژه اتصال مترو به فرودگاه مهرآباد است که در مرحله تست سرد بوده و قرار است این مسیر نیز در ٢٢بهمن به بهره‌برداری برسد.
کیامرز درباره اتمام عملیات حفاری خط دوم قطار شهری مشهد نیز می‌گوید: پایان حفاری این خط و خروج دستگاه حفار از میدان سعدی ٢٩‌دی انجام خواهد شد.
کیامرز افزود: عملیات ریل‌گذاری خط‌٢ قطارشهری از انتهای بولوار طبرسی آغاز شده و روزانه ١۵٠‌متر ریل روی خط‌٢ از دو جبهه مستقر می‌‌شود.

وی ادامه داد: همچنین این قول را می‌دهیم که تا دهه فجر امسال نیز ۴‌کیلومتر از بخش توسعه خط یک با حضور یکی از اعضای هیئت دولت به بهره‌برداری برسد.
اولین شهردر استفاده از منابع ارزی هستیم
وی با اشاره به اینکه برآورد هزینه اتمام کار برای این پروژه رقمی معادل هزار و ۶٠٠‌میلیارد تومان است، بیان کرد: توانستیم برای تامین منابع مورد نیاز برای احداث خطوط قطارشهری مجوز انتشار اوراق مشارکت از دولت دریافت کنیم و بدین ترتیب نقدینگی برای احداث این خطوط ایجاد کردیم.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به اینکه مشهد اولین شهری است که توانسته از ارز برای خطوط قطارشهری استفاده کند، گفت: ۱۴۱‌میلیون یورو ارز از منابع دولتی تامین کردیم و با کمک بانک صادرات از صندوق توسعه ملی منابع مورد نیاز احداث خطوط قطارشهری را فراهم نمودیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : يکشنبه 20 دي 1394
تعداد بازدید : 974

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.