English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
در نشست خبری مدیرعامل شرکت قطارشهری مطرح شد:عملیات حفاری خط۳ قطار شهری مشهد سال ۹۵ آغاز می‌شود

  مهندس کیامرز در آخرین نشست خبری خود در سال1394 گفت: بهره‎برداری فاز اول خط 2 قطارشهری در نیمه نخست سال 95 محقق می گردد.

 به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد مشهد، کیانوش کیامرز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل سالن جلسات شرکت قطارشهری مشهد برگزار شد، افزود: نامه ترک تشریفات خط 3 قطارشهری مشهد به امضای کارشناسان رسمی دولت رسیده و هم‌اکنون تنها امضای وزیر باقی مانده است که تا 27 اسفند ماه قطعا محقق خواهد شد تا از اوایل اردیبهشت ماه عملیات اجرایی آن خط آغاز گردد.
وی بیان کرد: دولت برای سال 95 نیز مشابه سال گذشته 120 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته است که البته 60 میلیارد تومان نیز از سال گذشته باقی مانده است، با احتساب این مبالغ باید 300 میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری کمک بگیریم تا گره گشایی در احداث خطوط قطارشهری مشهد صورت گیرد.
وی قطارشهری محل خدمت‌رسانی به مردم است، تصریح کرد: این شرکت جایی برای سیاسی بازی و جناح بازی نیست چراکه در این مجموعه فقط عملیات عمرانی و مهندسی صورت می‌گیرد و هیچ‌گونه فعالیت سیاسی ندارد که بعضا مطرح کردن مباحث غیر مرتبط با آن سبب نارضایتی دست‌اندرکاران می‌گردد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد افزود: اتصال خط یک قطارشهری مشهد به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد، اتمام حفاری خط 2 قطارشهری و اتمام عملیات اجرایی شفت خط 3 به همراه اخذ مجوز ترک تشریفات آغاز خط 3 قطارشهری عمده اقدامات شرکت قطارشهری مشهد در سال 94 بود که همگی با تلاش شبانه‌روزی خادمان شهر مشهد حاصل گردید.
کیامرز خاطرنشان کرد: مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل ریلی مشهد قدم‌های بزرگی در سال 94 برداشته است که این اتفاق قطعا در راستای تحقق خدمت‌رسانی به مردم در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به افتتاح فاز توسعه خط یک قطارشهری مشهد، گفت: درحال حاضر جابجایی مسافران تا فرودگاه انجام می‌گردد که مطابق برنامه‌ریزی ایستگاه پارک ریحانه نیز در مدار ایستگاهی قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد یادآور شد: تعداد 15 عدد قطار ویژه خط 2 قطارشهری مشهد ساخته شده که سوار بر کشتی و در راه ایران است و اردیبهشت ماه به مشهد می‌رسد ضمن اینکه از شهریور ماه می‌تواند آماده سرویس‌دهی باشد.
کیامرز ضمن اشاره به اولویت‌های شرکت قطارشهری در سال 95 افزود: حفاری تونل خط 3 با طول 28.5 کیلومتر به وسیله دو دستگاه TBM در سال آینده آغاز خواهد شد ضمن اینکه درحال حاضر سیستم برق‌رسانی آن در مسیر قرار گرفته که یکی از دستاوردهای سال 94 به حساب می‌آید.
به گفته وی، پس از تعطیلات 5 روزه نوروزی، عملیات تست دستگاه TBM و راه‌اندازی اولیه آغاز می‌گردد تا اردیبهشت ماه شاهد فعالیت رسمی آن باشیم، همچنین خرداد ماه 95، دستگاه حفاری مکانیزه TBM دوم را به سمت میدان فردوسی منتقل خواهیم کرد تا پس از عملیات مونتاژ حفاری تونل به سمت غرب را آغاز نماید.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خاطرنشان ساخت: خوشبختانه می‌توانیم این خبر مسرت بخش را بدهیم که در نیمه نخست سال 95 فاز نخست خط 2 قطارشهری را به بهره‌برداری برسانیم و در کنار آن اتمام کامل عملیات خط یک قطارشهری را داشته باشیم چرا که نصب پله برقی، اجرای قطعه چلیپا، سیستم‌های مخابراتی و معماری کامل ایستگاه پارک ریحانه باقی مانده است.
کیامرز در ادامه گفت: دولت برای سال 94 قطارشهری مشهد، 120 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته بود که نیمی از آن محقق شد و نیم دیگر آن را باید سال دیگر محقق گردد ضمن اینکه پیگیر انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای رفع مشکلات مالی با کمک دولت هستیم.
وی یادآور شد: برای افتتاح فاز نخست خط 2 قطارشهری مشهد قصد داریم در صورت امکان 4 ایستگاه فاز شمالی سرویس‌دهی کامل انجام خواهد داد و پس از آن ایستگاه‌ها به صورت گذری و در نهایت به میدان شهدا و یا ایستگاه راه آهن ختم گردد تا محدوده بیشتری از شهر مورد پوشش قرار گیرد.
وی اضافه کرد: قطارهای خط یک قطار شهری در هر ساعت توان جابه‌جایی 10 الی 15هزار نفر را دارد ولی این حجم در خط 2 قطارشهری به ساعتی 22 هزار مسافر خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد بیان کرد: برای تامین ناوگان خط 3 قطارشهری مشهد با طرف چینی وارد مذاکره نشده‌ایم تا وضعیت تحریم‌ها، تحلیل‌ها و قیمت‌های شرکت‌های اروپایی مشخص گردد.
به گفته وی، البته هیئت‌های اروپایی پس از توافق برجام به مشهد آمده‌اند و مذاکراتی صورت گرفته که باید گفت مطلب خاصی در این حوزه رد و بدل نشده و با هیچ شرکت اروپایی و آمریکایی قرارداد منعقد نگردیده است.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 اسفند 1394
تعداد بازدید : 1053

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.