English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
ورود ناوگان خط دو قطارشهری به مشهد قبل از ساخت مسیر دستاورد بزرگی برای مدیریت شهری است

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: مشهد نخستین شهر کشور است که ناوگان قطارشهری آن قبل از ساخت مسیر وارد کشور شد و این دستارود بزرگی برای مشهد و مدیریت شهری است.

 به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز در مراسم ورود اولین ناوگان خط دو قطارشهری مشهد که در محل دپوی این خط در بولوار طبرسی برگزار شد، بیان کرد: تلاش‌های زیادی برای ورود اولین ناوگان خط دو قطارشهری به شهر مشهد صورت گرفت که بخشی از آن تامین منابع مالی خرید ناوگان توسط شهرداری مشهد و دولت به عنوان یک کار عظیم در حوزه توسعه حمل و نقل پاک است.
وی افزود: مشهد نخستین شهری است که توانست از صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک توسعه صادرات منابع ارزی را برای خرید ناوگان تامین کنیم که در سال 93 این LC گشایش یافت.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد ادامه داد: با پیگیری‌های فراوان شهردار، معاونت فنی و عمرانی و اعضای شورای اسلامی شهر، به بهترین نحو و با بالاترین کیفیت طبق برنامه زمانبندی قطارها در ابتدای سال جاری وارد کشور شد و در گمرک بندرعباس پهلو گرفت.
کیامرز گفت: این قطارها بعد از مسایل بانکی و گمرکی فراوان به سمت مشهد حمل شد به سلامت و صحت وارد دپوی خط دو قطارشهری مشهد قرار گرفت که این نوید ویژه به شهر مشهد است.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور است که ناوگان زودتر از ساخت مسیر وارد کشور می‌شود که دستاورد بزرگی برای کلانشهر مشهد است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد تصریح کرد: متاسفانه نبود واگن در بسیاری از شهرها باعث شده افتتاح خطوط مترو و قطارشهری به تعویق بیافتد اما خوشبختانه خط دو قطارشهری مشهد با ورود این ناوگان طی چند ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 خرداد 1395
تعداد بازدید : 991

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.