English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
بخشی از میدان سعدی بازگشایی ترافیکی شد

 در آستانه عید سعید فطر به همت شرکت قطارشهری و شهرداری مشهد، مسیر ترافیکی خیابان چمران به سمت سناباد در میدان سعدی بازگشایی ترافیکی شد.

 به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، مدیرعامل این شرکت در حاشیه این بازگشایی در جمع خبرنگاران افزود: فعالیت و کار عمرانی همواره دچار مشکلاتی برای شهروندان است ولی فعالیت قطارشهری به منظور احداث ایستگاه‌ها و جابه‌جایی تاسیسات سنگین شاید بیش از دیگر برنامه‌ها مشکلاتی ایجاد کند که باید به همت تمامی مردم از این مرحله عبور کنیم و طعم شیرین افتتاح آن را بچشیم.
کیانوش کیامرز تصریح کرد: مطابق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، شهرداری در آینده املاک باقی مانده و معارض در میدان سعدی را تملک خواهد کرد چرا که فعلا الزامی بر خرید نبوده است.
وی یادآور شد: برای سال 93 تنها 50 میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری مشهد به منظور بازگشایی میدان سعدی مشهد هزینه شده است و به دلیل مشکلات ترافیکی در اولویت بازگشایی قرار گرفت. حدود 25 متر ارتفاع حفاری شده این میدان بود که مجددا خاک‌ریزی شد و با ایجاد لاین‌های استاندارد ترافیکی روان را به میدان بازخواهیم گرداند.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خاطرنشان کرد: به منظور ادامه فعالیت‌های عمرانی و اجرایی قطارشهری، تمامی تجهیزات و امکانات به زیر زمین و ایستگاه میدان سعدی انتقال پیداکرده است و دیگر تجهیزات نظیر ریل از این ایستگاه برای ادامه ریل‌گذاری انتقال داده خواهد شد.
کیامرز یادآور شد: در نیمه دوم سال جاری حتما فاز یک خط 2 قطارشهری راه‌اندازی خواهد شد، البته این نکته قابل اهمیت است که برای قطارشهری مشهد در سال 95 از سوی دولت اعتباری تخصیص داده نخواهد شد.
وی پیشرفت خط 2 قطارشهری را 62 درصد عنوان کرد و افزود: درحال حاضر مشکل مالی برای ادامه احداث خطوط قطارشهری نداریم و قطعا تا پایان سال 95 برای خط 2 و 3 قطارشهری اوراق مشارکت منتشر خواهیم کرد.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 19 تير 1395
تعداد بازدید : 970

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.