English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
آغاز آزمایش گرم ناوگان خط 2 قطار شهری با حضور شهردار مشهد

 شهردار مشهد: خط 2 قطار شهری گوارای وجود مجاوران و زائران باشد

صبح امروز طی مراسمی با حضور شهردار مشهد، اصحاب رسانه و مدیران شهری  تست گرم 3 رام از قطارهای خط 2 قطار شهری مشهد در شفت شمالی بولوار طبرسی سوم انجام شد تا این اقدام، آغازی بر شروع فعالیت خط 2 قطار شهری، پس از سال‌ها وقفه و انتظار در پایتخت معنوی ایران اسلامی باشد.
به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، در جریان انجام آزمایش گرم این خط، شهردار مشهد با اشاره به شروع پایتختی فرهنگ جهان اسلام در این کلانشهر همزمان با آغاز سال 2017 میلادی، گفت: تست واگن‌ها به احسن وجه به اتمام رسید و کار مبارکی انجام شد که گوارای وجود مجاوران و زائران باشد.
سید صولت مرتضوی با اشاره به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، بیان کرد: مفتخریم در این سال اگر توفیق تشرف به خدمت رهبر معظم انقلاب را یافتیم، بگوییم سربازان رهبری در شهرداری مشهد به ویژه معاونت فنی و عمران شعار اقتصاد مقاومتی را به زیبایی صرف کردند. آن‌ها اقدامات را تعریف کردند و در مقام عمل امروز 3 رام قظارهای خط 2 قطار شهری به استعداد 15 واگن تست شد.
وی عنوان کرد: فاز اول خط 2 قطارشهری در دهه مبارک فجر که یادآور خاطرات و مجاهدت‌های جوانان انقلابی ایران اسلامی است، به بهره‌برداری خواهد رسید و مجموع اعتبارات مورد نیاز برای این خط، 2هزار و 200 میلیارد تومان برآورد می‌شود.
شهردار مشهد با اشاره به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی این خط توضیح می‌دهد: تاکنون بالغ بر هزار و 700 میلیارد تومان هزینه صورت گرفته است.
مرتضوی با تاکید بر اینکه محور توسعه در هر کشوری توسعه زیرساخت‌ها است، خاطر نشان کرد: بسیاری از کارهای روبنایی را می‌توان صد برابر افزایش داد اما باید به زیرساخت‌ها توجه کرد.
وی مزایای بهره‌مندی از خطوط قطارشهری را در حمل و نقل ارزان، صرفه‌جویی در وقت و افزایش کیفیت هوا خواند و گفت: کار کارستان و مبارکی است. 3 یا 4 سالی است که قرارگاه خاتم زیرزمین کار کردند و خط 2 را به سرانجام رساندند.
شهردار مشهد افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء جهاد را به حوزه اقتصادی کشاندند و کار بزرگی را شبانه‌روز انجام دادند. آن‌ها شبانه‌روز تلاش می‌کنند، اما دیده نمی‌شوند.
مرتضوی ابراز امیدواری کرد: رسانه‌ها بتوانند این زحمات و تلاش‌های صورت گرفته را ترسیم کنند.
وی مجموع فعالیت‌های صورت گرفته تاکنون را محصول و مرهون مجاهدت‌های مدیران شهرداری و قرارگاه خاتم الانبیاء خواند و گفت: بهره‌برداری از این خط گوارای وجود مردم مشهد و زائران باشد. چراکه شأن‌شان بالاتر از اینها است. هرچه داریم، تقدیم این مردم بکنیم، کم است.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 دي 1395
تعداد بازدید : 1593

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.