English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
بازدید روسای نمایندگی‌های کنسولی و بین‌المللی شمال و شرق کشور از خط2

 مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: در نتیجه پیگیری‌های شهرداری مشهد برای تامین منابع مالی امروز مشکلی برای ساخت قطارشهری نداریم.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، مهندس کیانوش کیامرز با بیان این مطلب در جریان بازدید ۲۵ نفر از روسای نمایندگی‌های کنسولی و بین‌المللی شمال و شرق کشور از پروژه‌های مختلف شهری در این کلانشهر، اظهار کرد: شهرهای کشور با مشکلات زیادی در راه احداث خطوط قطارشهری خود مواجه هستند اما به دنبال پیگیری‌ها و تلاش شهرداری مشهد به منظور تامین منابع مالی پروژه احداث خطوط قطار شهری در مشهد، مشکلی در این خصوص نداریم و کار با قوت پیش می‌رود.
وی با اشاره به صرف هزینه‌های میلیاردی در ساخت یک کیلومتر از خطوط قطارشهری، افزود: قیمت‌ها هر روز افزایش می‌یابد و به همین دلیل دولت‌ها زیر بار ساخت قطارشهری نمی‌روند از سوی دیگر ایجاد زیرساخت‌ها یک ضرورت در این خصوص محسوب می‌شود.
مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد با بیان اینکه خط ۲ قطار شهری از طبرسی سوم تا میدان شهدا تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید، عنوان کرد: هزار نفر پرسنل در این خط به کارگرفته شده و شبانه‌روز در حال تلاش و فعالیت هستند تا در موعد مقرر پروژه به بهره‌برداری برسد.
کیامرز خاطرنشان کرد: تلاش شده از مصالح باکیفیت و بادوام در احداث خط استفاده شود.
وی در عین حال تصریح کرد: البته هنوز نتوانستیم همه تجهیزات مورد نیاز را بومی‌سازی کنیم برای مثال ۶۰ درصد از واگن‌های قطار شهری از خارج وارد می‌شوند.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 دي 1395
تعداد بازدید : 1189

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.