English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
عملیات معماری ایستگاه فجر پایان یافت

 صبح امروز یک ایستگاه دیگر در مسیر فاز نخست خط 2 قطارشهری افتتاح شد تا یک گام عملی دیگر در راستای بهره‌برداری کامل از فاز نخست این خط در بیست و دوم بهمن ماه جاری برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، ایستگاه فجر یا سی2 واقع در میدان فجر دومین ایستگاهی است که صبح امروز با حضور مدیرعامل، کارشناسان و پیمانکاران خط 2 قطارشهری به بهره‌برداری رسید.
در این مراسم، مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به اینکه چند روز پیش نیز ایستگاه میانی بولوار طبرسی به عنوان اولین ایستگاه افتتاح شده درخط دو قطارشهری به بهره‌برداری رسید، گفت: امروز نیز ایستگاه فجر واقع در میدان فجر(طبرسی شمالی) به بهره‌برداری رسید و تحویل شرکت بهره‌برداری قطارشهری خواهد شد.
کیانوش کیامرز با بیان اینکه هفته آینده ایستگاه کشف‌رود تحویل خواهد شد، اظهار می‌کند: به همین ترتیب دو هفته بعد نیز ایستگاه چهارراه‌گاز تحویل می‌گردد.
وی خاطرنشان کرد: دو هفته مانده به بیست و دوم بهمن ماه نیز ایستگاه میدان راه‌آهن و میدان شهدا به بهره‌برداری خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد عنوان کرد: در نتیجه انتظار می‌رود بر طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پانزدهم بهمن ماه مجموع 6 ایستگاه فاز نخست قطارشهری تحویل ‌گردد.
کیامرز با تاکید بر اینکه کار اصلی راه‌اندازی خط و قطار است، گفت: به این منظور قسمت‌هایی از مسیر ورودی و راه‌های ارتباطی را مسدود کرده و در حال بتن‌ریزی هستیم.
وی با اشاره به اینکه خط تا اول بهمن ماه تکمیل می‌گردد، افزود: از اول بهمن ماه سال جاری تست‌های قطار داخل تونل را انجام می‌دهیم. این کار تا دوازدهم بهمن ماه با کمک پیمانکاران چینی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد ابراز کرد: همچنین دوازدهم بهمن ماه شرکت بهره‌برداری رأسا قطار را با کمک راهورهای داخلی برای ادامه تست‌ها و آموزش داخلی حرکت می‌دهد و امید است از بیستم تا بیست و پنجم بهمن ماه برنامه راه‌اندازی و مسافرگیری شروع شود.
کیامرز حجم کار را سنگین عنوان کرد و گفت: پیمانکاران و مشاوران با فعالیت شبانه‌روزی تلاش می‌کنند کار را تا بیست و دوم بهمن ماه تکمیل و ارائه کنند.
وی با تاکید بر اینکه تلاش می‌شود کیفیت در انجام کار پایین نیاید، گفت: اما گاه فشردگی در انجام کارها لازم است و سبب می‌شود نتیجه امور بهتر ارائه شود.

برای دیدن تصاویر مراسم اینجا کلیک کنید.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : يکشنبه 19 دي 1395
تعداد بازدید : 1432

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.