English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
در برنامه احداث خط 3 قطارشهری مشهد پیشتاز هستیم

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در بازدید خبرنگاران از پروژه خط 3 قطارشهری در ایستگاه میدان شهدا مطرح کرد:در برنامه احداث خط 3 قطارشهری مشهد پیشتاز هستیم

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد در خصوص وضعیت پیشرفت خط 3 توضیح داد: دولت و شهرداری بودجه‌های مورد نیاز را تا حدی تامین کردند. اما چون شرایط تامین بودجه در سال 95 سخت و دشوار بود، نه دولت انتظار داشت ما بتوانیم تا این حد پیشرفت کنیم، نه شهرداری مشهد.
به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز با اشاره به این مطلب در جریان بازدید خبرنگاران از ایستگاه شهدای خط ۳ و۴ بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود ایستگاه شهدا تا 2 سال آینده افتتاح شود و امید است با عبور دستگاه حفار از این ایستگاه سطح تراز آب پایین‌تر افتد و شرایط کار و حفاری ساده‌تر شود.
وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود دستگاه حفار تا 15 روز آینده از میدان شهدا خارج شود، گفت: دستگاه تا 8 ماه دیگر به حرم مطهر می‌رسد
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به اعتماد قرارگاه خاتم و مشاوران به شهرداری مشهد، بیان کرد: چند ماه از صورت وضعیت‌ها عقب مانده است. اما می‌دانند قبل از ورود به دوره جدید فعالیت شورا و شهرداری، منابع تامین می‌شود. به همین دلیل تلاش می‌کنیم صورت حساب‌ها را صفر کرده تا با خیال راحت وارد دوره جدید شوند.
کیامرز با اشاره به اجازه انتشار 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت از دولت و شورای شهر چهارم، بیان کرد: هم‌اکنون معاونت اقتصادی شهرداری مشهد باید فعالیت کند تا حداکثر در مهرماه اوراق را از دولت دریافت، منتشر و پول را جذب کند. در این صورت تا مهرماه 97 به لحاظ منابع مالی در خط 3 با مشکلی مواجه نیستیم.
پله برقی‌های مانده در گمرک آزاد شود، تا عید فطر ایستگاه‌های خط 2 تکمیل می‌شود
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد به وعده‌های داده شده نیز اشاره‌ای کرد و گفت: در خصوص خط 2 وعده‌هایی دادیم که ایستگاه‌های این خط را تا اردیبهشت ماه امسال وارد مدار کنیم که ایستگاه مفتح و برق و شهدا آماده هستند. اما با مشکل پله برقی مواجه است. در حالیکه پله‌ها نصب است.
کیامرز افزود: پله برقی از چین وارد شده که بالاترین نوع پله برقی است و با این حجم در داخل ایران تولید نمی‌شود. 20 روز است که این پله‌ها در گمرک است و هنوز نتوانستیم آن را خارج کنیم چون به 7 میلیارد تومان پول نیاز دارد. در صورتی که منابع مالی آن تامین شود، 5 روز بعد از آن افتتاح خواهد شد.
واگن‌های بیشتری از خط 2 در راه مشهد است
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد با تاکید بر اینکه واگن‌های خط 2 تاخیری ندارد، اظهار کرد: یک قطار در خط2 هم اکنون در مدار بهره‌برداری است و 2 قطار را قرار بود تا 12 خردادماه تحویل دهند. الان قطار آماده است و در حال حمل به مشهد است و بر طبق برنامه زمانبندی تنها 6 یا 7 روز عقب هستند.
کیامرز عنوان کرد: پس قبل از اتمام خردادماه، 2 رام قطار در مشهد حاضر است. در نتیجه 6 رام قطار برای 8 کیلومتر از فاز اول خط 2 موجود است که هدوی قطار را به 10 دقیقه می‌رساند.
وی افزود: مابقی واگن‌ها را به شرکت TWM درخواست داده‌ایم و وعده داده است یک ماه و نیم بعد دوباره قطار بفرستد. این به معنای آن است که در واگن‌های قطار از برنامه زمانبندی عقب نیستیم. این موضوع نسبت به شهرهایی چون اصفهان که 7 سال است دنبال قطار هستند، معجزه است.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد خاطر نشان کرد: 15 رام قطار نیز به سمت شرکت واگن‌سازی قطار تهران در بازه‌های زمانی مختلف خواهد آمد و در دوره بعدی مدیریت شهری نیز دغدغه آزادسازی واگن‌ها را نداریم.
دوره گذار سبب کندی پروژه‌ها می‌شود
کیامرز با اشاره به اینکه در دو ایستگاه سعدی و شریعتی بیش از 400 نفر در حال حاضر فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: توانستیم 10 میلیارد تومان منابع مالی پروژه را تامین و ترزیق کنیم. اما تا قبل از مردادماه برای اینکه به ایستگاه شریعتی برسیم، به اختصاص 200 میلیارد تومان بودجه نیازمندیم.
وی افزود: به این منظور جلسه‌ای برگزار شد و مراحل مورد نیاز برای دریافت وام از بانک شهر را طی کردیم.
مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد تامین منابع مالی را عمده دغدغه موجود در ادامه احداث خط 2 دانست و گفت: امید است بازه گذار زودتر تمام شود. خوب بود دوره انتقال شورای چهارم به شورای پنجم نزدیک‌تر شود تا پیگیری پروژه‌ها با رکود توام نشود.

برای دیدن تصاویر اینجا کلیک کنید.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1396
تعداد بازدید : 1565

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.