English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
آب خروجی از کارگاه میدان شهدا آلوده و غیر قابل شرب است

 مدتی است که در فضای مجازی شایعاتی در مورد آبی که از کارگاه ایستگاه میدان شهدا شرکت قطارشهری مشهد خارج می شود منتشر شده است .

سید امیر رضا حسینی،مدیر روابط عمومی شرکت قطارشهری با مصاحبه ای در این مورد به شایعات مطرح شده پاسخ داد.

وی با بیان اینکه آب خروجی از این ایستگاه کاملا فاضلاب از نوع صنعتی می باشد گفت: پس از ارسال آب به آزمایشگاه و دریافت نتیجه متوجه آلودگی و املاح شدید در این آب شدیم.

مدیر روابط عمومی قطار شهری افزود: این آب حتی قابل استفاده در مصارف کشاورزی نیز نمی باشد اما پس از هماهنگی با مدیران آستان قدس رضوی و شرکت آب آب خروجی به منظور استفاده در مزارع نمونه آستان قدس به سمت کال نادری هدایت شد.

حسینی ادامه داد: متاسفانه طی روزهای گذشته شاهد آن بودیم که یکی از همشریان بدون اطلاع نسبت به مسائل تخصصی این موضوع اقدام به انتشار کلیپی نمود که در آن آب خروجی آب شرب معرفی شده و عنوان شد که این آب مشخص نیست به کجا می رود و برای چه کاری استفاده می شود.

وی عنوان کرد: ای کاش به جای اینکه موجب سردرگمی و تشویش اذهان عمومی می شد تنها با یک تماس با روابط عمومی قطار شهری یا افراد مطلع توضیحات کافی را دریافت کرده و پاسخ سوالات خود را دریافت می کرد.

مدیرروابط عمومی قطار شهری خاطرنشان کرد: برای اطلاع شهروندان از نحوه استفاده از این آب باید عنوان کنیم که این آب به همراه فاضلاب آستان قدس رضوی و چندین جای دیگر به کال نادری هدایت شده می شود؛ در انتهای این کال توسط یک لوله بزرگ به تصفیه خانه مجموعه مزرعه نمونه آستان قدس رضوی برده شده و پس از تصفیه در امور کشاورزی استفاده  می شود.

گفتنی است که پس از انتشار کلیپی در خصوص شرب بودن آب خروجی از ایستگاه میدان شهدا برخی از همشهریان اقدام به استفاده از این آب می کردند که به دستور مدیران مربوطه محل دسترسی به آن بسته شد.

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 14 مرداد 1396
تعداد بازدید : 822

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.