English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
ایستگاه شهید مفتح خط2 قطارشهری مشهد افتتاح شد

 صبح امروز با حضور شهردار مشهد مقدس و جمعی از مدیران شهری ایستگاه شهید مفتح ،پنجمین ایستگاه پروژه خط 2قطارشهری مشهد افتتاح و مورد بهره برداری قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، صبح امروز بیست و هشتم مردادماه ایستگاه شهید مفتح خط ۲ قطارشهری مشهد واقع در چهارراه شهید مفتح (چهارراه برق) با حضور مردم و مسوولان به بهره‌برداری رسید تا مجموع ایستگاه‌های بهره‌برداری شده فاز نخست این خط را تکمیل کند.
براساس این گزارش، در فاز نخست خط ۲ قطارشهری مشهد تعداد 7 ایستگاه وجود دارد که از اسفندماه سال ۹۵ رسما مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کار مسافرگیری را در مسیری ۸ کیلومتری آغاز کرد.
فاز نخست این خط شامل 7 ایستگاه کشف‌رود، میانی طبرسی، نبوت، شهید مفتح، راه‌آهن و شهدا است که پیش از این، از ایستگاه شهید مفتح به عنوان ایستگاه گذری استفاده می‌شد.
با بهره‌برداری از ایستگاه شهید مفتح کار مسافرگیری از ابتدای خط ۲ واقع در شفت شمالی طبرسی تا میدان شهدا، ایستگاه به ایستگاه اجرایی می‌گردد.
گفتنی است پنجمین ایستگاه خط۲ قطارشهری، ایستگاه مفتح است که مساحت آن ۷۹۰۰ مترمربع می‌باشد؛ عمق ایستگاه از سطح آسفالت ۱۷ متر و دارای ۸ دستگاه پله برقی و۴ آسانسور است و با هزینه ۶۰ میلیارد تومان ساخته شده است.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1396
تعداد بازدید : 1593

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.