English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
مهندس کیامرز:در ساخت وبهره برداری از ایستگاه مفتح با شرایط سختی روبرو بودیم

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد با اشاره به افتتاح پنجمین ایستگاه فاز اول خط 2 قطارشهری مشهد گفت: ایستگاه شهید مفتح اولین ایستگاهی بود که دستگاه سگمنت، سگمنت‌گذاری را همزمان با حفاری انجام داد وعبور کرد.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب در آیین بهره‌برداری از ایستگاه مفتح خط 2 قطارشهری مشهد که در محل این ایستگاه واقع در چهارراه مفتح (چهارراه برق) برگزار شد، اظهار کرد: کار سختی در روند حفاری و احداث ایستگاه شهید مفتح وجود داشت چرا که نمی‌توانستیم 2 چهارراه پرتردد شهر را پشت سر هم مسدود کنیم.
وی با اشاره به اینکه ایستگاه شهید مفتح 4 ماه بعد از بهره‌برداری فاز اول خط 2 قطارشهری وارد مدار بهره‌برداری شد، عنوان کرد: در روند احداث ایستگاه‌ها و اجرای سازه، تجربه‌هایی کسب شد که در تداوم روند احداث خط 3 مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد به مسافرگیری ایمن در فاز اول خط 2 اشاره کرد و افزود: این کار به همت شرکت بهره‌برداری قطارشهری و بدون حادثه صورت گرفت.
کیامرز با بیان اینکه ایستگاه شریعتی احداث شده و در آستانه بهره‌برداری است، خاطرنشان کرد: وعده داده بودیم این ایستگاه راه که محل تلاقی خط یک و دو قطارشهری است، در این دوره مدیریت شهری به بهره‌برداری برسانیم اما به دلیل بتن‌ریزی سوزن کراس اوور در این ایستگاه، بهره‌برداری ممکن است یک هفته دیگر طول بکشد.
وی با تشکر از زحمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار طرح عنوان کرد: در بارندگی‌های شدید و در حین احداث، ایستگاه شهید مفتح بارها دچار آب گرفتگی شد که تلاشگران قرارگاه شبانه آب را تخلیه کردند.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد بیان کرد: همچنین ازمردم و کسبه منطقه که در این راه سخت، مدیریت شهری و خادمان خود را همراهی کردند، تشکر و عذرخواهی می‌کنم.
کیامرز در خصوص وضعیت احداث خط 3 قطارشهری گفت: 2 دستگاه TBM با قدرت کارمی‌کند و یکی به سمت چهارراه شیرازی و دیگری نزدیک میدان جانباز مشغول حفاری است.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 28 مرداد 1396
تعداد بازدید : 1183

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.