English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
بازدید معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از خط2 قطارشهری مشهد

 محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در بودجه سال 97 کشور یک ردیف اعتباری برای حمایت از قطار شهری در کلان‌شهرها اختصاص خواهد یافت.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد ، محمد باقر نوبخت در بازدید از خط 2 قطار شهری مشهد که با همراهی استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد مقدس صورت گرفت، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سئوال خبرنگار ما درباره مصوبه اختصاص 2 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در بودجه سال 97 به احداث خطوط قطار شهری در کلانشهرهای کشور گفت: این موضوع جزء سیاست‌های دولت است که در راستای تسهیل عبور و مرور مردم در جغرافیای شهر حتما از طریق حمایت از قطار شهری اقدام نماید.
وی افزود: هم شورای اقتصاد و هم دبیرخانه سازمان برنامه و بودجه کشور به دستور آقای رییس جمهور مهیا هستند تا انشاء الله در بودجه سال 97 این سیاست حمایتی را با پادار کردن یک ردیف اعتباری ادامه ‌دهیم.
همه سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده تخصیص می‌یابد
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سوالی در مورد کاهش درآمدهای شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده با اجرای برنامه ششم توسعه نیز گفت: همه آنچه که به عنوان سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده است که در کل کشور بالغ بر 15هزار میلیارد تومان می‌باشد اصلا برداشت نمی‌کنیم و به صورت کامل به شهرها اختصاص می‌دهیم.
نوبخت ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه استان باید در مورد سهم شهرداری مشهد گزارش ارائه نماید اما دولت ریالی از این مبالغ ارزش افزوده سهم شهرداری‌ها را هم استفاده نمی‌کند.
وی خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه بحثی در قانون برنامه ششم توسعه مطرح بود مبنی بر اینکه مکانیزم وصول مالیات بر ارزش افزوده و تخصیص آن به شهرداری‌ها از مسیر خزانه عمومی عبور کند که به این ترتیب مانند هر درآمدی که واصل می‌شد تخصیص و هزینه آن نیز تعریف می‌شد ولی ما برای تسهیل در کار و برای اینکه این گذر از خزانه صورت نگیرد بدون اینکه تخصیصی از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گیرد هر آنچه که وصول می‌شود خزانه بلافاصله بین شهرداری‌ها توزیع می‌کند.
توجه به مشهد یک وظیفه و ضرورت است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در پاسخ به سئوالی دیگر در مورد پرداختن دولت‌ها به مشهد به عنوان یک شهر فراملی و اینکه در عمل چه اتفاقی برای شهر مشهد به عنوان پایتخت معنوی کشور افتاده است، نیز تصریح کرد: برخی از استان‌های کشور فاقد خطوط ریلی هستند و هم‌چنان باید از ماشین و اتوبوس استفاده کنند. در حال حاضر با توجه به تعدد خطوط ریلی که در شهر مشهد وجود دارد ما نیز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اعلام کردیم علاوه بر اینها قطار سریع و سیر تهران مشهد که حجم قابل توجهی منابع نیاز دارد و دولت هم 15 درصد سهم خود را با همه سختی‌هایی که وجود دارد، تامین کرده اینها نشان‌دهنده آن است که ما مشهدالرضا(ع) را متفاوت از همه شهرها می‌بینیم.
نوبخت افزود: البته اینها لطف نیست بلکه یک وظیفه و ضرورت است با عنایت به اینکه نه از شهرهای داخلی بلکه از کشورهای دیگر میهمانان خارجی به مشهد سفر می‌کنند پس وظیفه داریم همه امکانات را برای مشهد فراهم کنیم.
وی بیان کرد: استاندار خراسان رضوی هم همیشه مشفقانه مسائل مشهد را به ما منعکس می‌کردند و الان هم شهردار مشهد با توضیحات و ارائه برنامه‌ای که داشتند، امیدواریم در آینده نزدیک و قبل از پایان سال جاری، شاهد بهره‌برداری این بخش از خط 2 قطار شهری مشهد باشیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : شنبه 6 آبان 1396
تعداد بازدید : 526

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.