English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
بازدید معاون حمل ونقل شهردار و رئیس کمسیون حمل ونقل شورای شهر مشهد از پروژه های قطارشهری

 مهندس وحید برکچی معاون حمل ونقل شهرداری مشهد و دکتر بهاروند رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای اسلامی شهر مشهد به همراه مهندس نخعی معاون فنی وعمرانی شهرداری مشهد از پروژه های خط2 و3 قطارشهری مشهد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد مقدس،  مهندس وحید برکچی معاون حمل ونقل شهرداری مشهد و دکتر مجتبی بهاروند رئیس کمیسیون حمل ونقل شورای اسلامی شهر مشهد به همراه مهندس نخعی معاون فنی وعمرانی شهرداری مشهد از پروژه های خط2 و3 قطارشهری مشهد بازدید کردند.

مجتبی بهاروند در بازدید از روند عملیات اجرایی خط سه قطار شهری مشهد، میزان پیشرفت پروژه ها را رضایت بخش ارزیابی کرد و افزود: بنا به گفته پیمانکار پروژه برنامه زمانبندی اجرا درهر دو مسیر خط 2 و3 از زمان پیش بینی شده جلوتر است.
وی با بیان اینکه عمده مشکلات این بخش کمبود منابع مالی است، گفت: امیدواریم با تزریق یک میلیون و 206 هزار دلار از محل فاینانس مشکلات مالی پروژه خط 2 و3 قطار شهری حل شود.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در توضیح محدودیت هایی که مجموعه اجرایی پروژه خط 2و3 قطارشهری با آن مواجه بودند، گفت: در خصوص استفاده از برخی از فن آوری ها و تکنولوژی های روز دنیا به دلیل تحریم محدودیت هایی وجود داشته است اما حسن این چالش در استفاده از توان ومحصولات داخلی بود که امیدواریم محصولات داخلی از کیفیت، استاندارد و دوام کافی که برایشان تعریف شده برخودار بوده و در ادامه کار دچار مشکل نشوند.
وی جابه جایی روزانه 1200 تا 1500 نفر از شهروندان در فاز یک خط 2 را با توجه به حجم پروژه مطلوب ندانست و گفت: بهره برداری از این خط با توجه به تعداد مسافری که جابجا می کند و شرایط ایستگاه های آن که فقط با هدف تبلیغات بوده و حاکی از عدم رعایت کار کارشناسی و دقیق بر روی پروژه است.
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر از تلاش مجموعه شهرداری به منظور بهره برداری از خط 2 تا میدان شریعتی قبل از سال جدید خبر داد و افزود: سعی می کنیم با رعایت کلیه استاندارها ادامه مسیر خط 2 قطار شهری تا قبل از آغاز سال جدید به بهره برداری برسد.
بهاروند اتصال خط یک به خط 2 قطار شهری در میدان شریعتی را کمک بسیار بزرگی به کاهش ترافیک عنوان کرد و گفت: برای افتتاح فاز دوم خط 2 قطار شهری تا میدان شریعتی عجله نمی کنیم و در نظر داریم اتصال این دو خط به یکدیگر با رعایت همه استانداردها و فراهم سازی کلیه امکانات ایستگاه ها و مسیر عبور تا عید نوروز باشد.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : پنجشنبه 7 دي 1396
تعداد بازدید : 231

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.