English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
موافقت وزیر کشور با انتشار اوراق مشارکت، آغاز خط چهار و خرید واگن برای خط یک

 مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد گفت: موافقت وزیر کشور با انتشار اوراق مشارکت، مجوز آغاز عملیات اجرایی خط 4 و خرید واگن‌های خط یک توسط شهرداری مشهد را در این سفر جلب کردیم.

 به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز ظهر روز گذشته در حاشیه بازدید وزیر کشور از خط دو وسه قطارشهری مشهد که با حضوراستاندار خراسان رضوی، شهردار و رییس شورای شهر مشهد انجام شد، افزود: امسال تخصیص اوراق مشارکت ساخت مترو بسیار کم شده است و با توجه به این‌که یکی از راه‌حل‌های ساخت مترو انتشار اوراق مشارکت است، توانستیم تأییدیه انتشار اوراق مشارکت را از وزیر کشور بگیریم.
وی اضافه کرد: شهرداری مشهد برای ادامه اجرای خط 2و3 درخواست مجوز انتشار 1300 میلیارد تومان اوراق مشارکت را داده بود که متأسفانه دولت میزان آن را بسیار کاهش داد، اما وزیر کشور قول داد که افزایش رقم داشته باشیم و حتی بتوانیم کل 1300 میلیارد تومان را دریافت کنیم.
وی با بیان اینکه مسئله دیگری که به دنبال آن بودیم دریافت اختیار خرید 60 واگن‌ برای خط یک توسط شهرداری مشهد بود، اظهار کرد: در این بازدید قول مساعد داده شد که بتوانیم با همکاری وزیر کشور این مسئله را به صورت مستقیم از آقای جهانگیری پیگیری کنیم.
کیامرز تصریح کرد: دریافت مجوز آغاز عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری مشهد نیز یکی دیگر از خواسته های ما از وزارت کشور بود زیرا با توجه به این‌که حفاری خط سه در تیرماه 99 تمام می‌شود لذا اگر می‌خواهیم از همین دستگاه TBM با حداکثر سرعت استفاده کنیم باید طراحی و ایجاد شفت‌های خط چهار قطارشهری را آغاز کنیم.
مدیرعامل شرکت قطارشهری مشهد ادامه داد: این موضوع و آمادگی مدیریت شهری را برای آغاز عملیات حفاری تونل خط 4 را در این بازدید اعلام کردیم که وزیر کشور قول مساعد داد پس از بررسی کارشناسان وزات کشور، بتوانیم عملیات اجرایی خط چهارم قطارشهری مشهد را در همین دوره و همین سال آغاز کنیم.
وی گفت: برای ادامه مسیر از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه که 4 کیلومتر است، حدود 1000میلیارد تومان هزینه شده و امیدوارم طبق برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده اوایل تیر ماه خط دو را افتتاح کنیم.


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 7 خرداد 1398
تعداد بازدید : 413

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.