English (United States) فارسى (ايران)

متن خبر
افتتاح ایستگاه شهید کاوه و آغاز عملیات اجرایی خط چهار قطارشهری مشهد با حضور معاون اول رییس جمهور

 در این مراسم، مسیر ایستگاه شریعتی به سمت ایستگاه شهید کاوه به طول چهار و نیم کیلومتر در خط 2 قطارشهری مشهد به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد،آیین بهره برداری از ایستگاه پایانی خط 2 و آغاز عملیات اجرایی خط 4 قطارشهری مشهد انجام شد.

در این مراسم علی‌رضا رزم‌حسینی استاندار خراسان رضوی، جمعی از معاونین وزیران، شهردار مشهد و مدیرانی استانی و شهری اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور را همراهی می‌کردند.

در این مراسم، مسیر ایستگاه شریعتی به سمت ایستگاه شهید کاوه به طول چهار و نیم کیلومتر در خط 2 قطارشهری مشهد به بهره برداری رسید.عملیات حفاری 14.5 کیلومتر خط دوم قطار شهری مشهد از منطقه رضا شهر به سوی منطقه طبرسی شمالی، پانزدهم بهمن 94 به پایان رسید و اسفند سال 95 مرحله نخست این خط به طول هشت کیلومتر بهره برداری شد.

اواخر اسفند 96 نیز با بهره برداری از 2 کیلومتر دیگر از مسیر این خط، ایستگاه های سعدی و شریعتی به صورت آزمایشی بهره برداری و در سفر اردیبهشت ماه سال 97 رئیس جمهوری به مشهد، خط دو با خط یک در ایستگاه شریعتی متصل شد.

 

خط چهار قطار شهری مشهد نیز که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد با 17.5 کیلومتر طول از انتهای خواجه‌ربیع آغاز و تا شهرک شهید باهنر ادامه دارد.

 


نوشته شده توسط : admin
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 مرداد 1398
تعداد بازدید : 287

بازگشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اداره روابط عمومی و بین الملل شرکت قطار شهری مشهد می باشد.